Звезда прославила Ђурђевдан на Маракани

6.5.2025
13:45
No items found.

Фудбалски клуб Црвена звезда је у Централној ложи стадиона “Рајко Митић” прославио крсну славу Ђурђевдан.

Клупска слава, Св. Великомученик Георгије је обележена у просторијама стадиона „Рајко Митић“. Догађају су присуствовали чланови управе нашег клуба, председник Светозар Мијаиловић, технички директор Марко Марин, оперативни директор Марко Петровић, као и директор Омладинске школе Никола Јелић.

Звездине легенде су такође традиционално увеличале славу клуба. Ломљењу славског колача су присуствовали чланови стручног штаба на челу са шефом Владаном Милојевићем, као и капитен Мирко Иванић. 

Свештенство из Храма Светог Саве протојереј Драган Шовљански и протођакон Младен Ковачевић су у просторијама нашег стадиона уз молитву испоштовали славске обичаје.

Протојереј Драган Шовљански је искористио прилику да свим звездашима честита клупску славу, али и у ускршње празнике. 

- Најпре Христос Васкрсе. Желим свим вашим гледаоцима, пратиоцима Звезда ТВ срећне васкршње празнике, као и свима онима којима је црвено-бела боја у срцу. Као и сваке године велика је част и задовољство бити на овом месту, јер Црвена звезда своју величину показује свакога дана, пратећи нашу веру и традицију, као и све оне вредности за које се ми и као црква и као православни хришћани залажемо. Величанствена прослава крсне славе ФК Црвена звезда није ништа ново. Мислим да је Црвена звезда један од ретких фудбалских клубова у нашој земљи, који чак и у Статуту има уведену прославу крсне славе Св. Великомученика Георгија. Када видимо на којим темељима почива овај клуб, када видимо све људе који су присутни данас, видимо и Звездину прошлост и Звездину будућност, онда знамо да за овај клуб нема зиме - поручио је протојереј Драган Шовљански.

Тагови
No items found.
No items found.

повезане вести

No items found.
No items found.

ТЕЛЕФОН ЦЕО - ЦРВЕНО-БЕО

СКИНИ НОВУ АПЛИКАЦИЈУ

Google play store iconApp store icon