Наш развојни тим, на челу са тренером Милијом Жижићем, започео је припреме за нову сезону у Првој лиги Србије. На првом тренингу Графичара тренер је на располагању имао 25 фудбалера.
Графичар, као успутна станица између јуниорског и сениорског фудбала, увелико даје резултате. Милија Жижић и његов стручни штаб у протеклој сезони одрадили су феноменалан посао, о чему говоре резултати у виду 2. места на табели Прве лиге Србије у сезони за нама, као и број прекомандованих играча у први тим. Прошле сезоне су дрес Црвене звезде задужили Жељко Гаврић, Вељко Николић и Марко Конатар који су имали запажене наступе у пролећном делу Суперлиге.
На првом тренингу пред почетак нове сезоне Милија Жижић је на располагању имао 25 фудбалера: Александар Станковић, Страхиња Савић, Иван Гутеша, Немања Станојевић, Александар Лукић, Миломир Чворић, Никола Микић, Матија Мркела, Матија Гочобија, Александар Тодоровски, Стефан Митровић, Урош Благојевић, Владимир Пријовић, Никола Стајић, Ричард Одада, Немања Миросављевић, Стефан Фићовић, Филип Васиљевић, Димитрије Побулић, Петар Пиплица, Стефан Цветковић, Илија Бабић, Урош Миловановић, Борисав Бурмаз, Вања Панић.
Екипа Графичара одрадила је прве тренинге у три групе. Сам рад на терену представљао је лагано разгибавање и загревање. Тренинзи су трајали по сат времена, а на осмеси на лицима фудбалера јасно су говорили колико им је недостајао зелени правоугаоник.
Екипа ће тренирати у Београду до 27. јула после чега је планиран одлазак на Златибор где ће тим Милије Жижића одрадити други део припремног периода. Старт нове сезоне Прве лиге Србије заказан је за 15. август.
ТЕЛЕФОН ЦЕО - ЦРВЕНО-БЕО