


Фудбалери Црвене звезде ће 17. јула од 20 часова на стадиону “Рајко Митић” одиграти прву званичну утакмицу у новој такмичарској години, када ће дочекати шабачку Мачву. Седам дана уочи прве званичне утакмице у новој сезони, првотимац нашег клуба Тими Макс Елшник је сумирао утиске са летњих припрема, осврнуо се на досадашњи рад екипе и говорио о амбицијама пред изазове који предстоје црвено-белима.
- Мени су лично брзо прошле припреме, али није још крај, јер имамо још генералну пробу са Зенитом у Русији. Било је занимљиво, имали смо сјајне базе и на Златибору и у Аустрији, а услови су били баш онакви какви нам требају за добар рад. Брзо је прошло, било је тешко и захтевно у физичком смислу, али се искрено надам да ће нам све то помоћи у квалификацијама када нам буде најтеже - истакао је Елшник.
Елшник је говорио и о физичкој спреми екипе пред почетак нове такмичарске сезоне.
- Умор је присутан, али када дођу озбиљне утакмице, потребно је да у ноге уђе свежина. Зато се у последња два дана пред меч смањује интензитет рада, како бисмо спремни дочекали утакмицу и одиграли је на најбољи могући начин. Сада када из припрема уморан уђеш у утакмицу и одиграш 60 минута, нормално је да су ноге “тешке”, а у овом периоду су и велике врућине. Због тога је увек тешко проценити на колико смо тренутно процената спремности, јер ти је увек све тешко и мислиш да ниси спреман, а у ствари то само значи да си добро радио и да си на високом нивоу. Темпирамо да будемо у топ форми када дође онај главни део у плеј-офу.
Везни фудбалер црвено-белих говорио је и о амбицијама клуба у предстојећој сезони.
- У Звезди се никада ништа не мења што се тиче очекивања и циљева. Циљ је дупла круна и убеђен сам да ће ове сезоне опет бити тако, односно да ћемо сви и навијачи, управа, тренери и ми као екипа на крају бити задовољни. Сезона је маратон, а не спринт. Има много степеника до краја и морамо ићи корак по корак. Знамо да су најважније утакмице сада на самом почетку и свесни смо шта носи Европа, како за државу, тако и за саме финансије клуба. Зато желимо да одмах овај најтежи део одрадимо како треба и онда ће цела сезона бити лепша. Сада је на нама да се максимално затегнемо, одрадимо то како треба и да на крају августа будемо задовољни пред пуном Мараканом.
На крају разговора, првотимац нашег клуба је позвао навијаче да испуне трибине стадиона „Рајко Митић” и пруже снажну подршку црвено-белима на премијери нове суперлигашке сезоне против Мачве.
- Наравно, као и увек до сада, имали смо феноменалну подршку навијача, како широм Европе, тако и у Србији. Зато позивамо све звездаше да дођу на прву лигашку утакмицу у што већем броју, да наставимо заједно наш пут до Лиге шампиона и нека грми Маракана - закључио је Елшник.
ТЕЛЕФОН ЦЕО - ЦРВЕНО-БЕО
.png)