Црвена звезда - Железничар 7:1 (4:0)

14.9.2025
19:05
No items found.

Првотимци Црвене звезде су савладали Железничар у оквиру осмог кола Суперлиге Србије резултатом 7:1. Хет-трик је забележио Александар Катаи, док су се у листу стрелаца уписали још Мирко Иванић, Немања Радоњић, Томас Хандел и Владимир Лучић.

Црвена звезда - Железничар 7:1 (4:0)

Стадион: "Рајко Митић".

Гледалаца: 8531.

Судија: Данило Николић.

Стрелци: Катаи у 3, 19. и 40, Иванић у 43, Радоњић у 71, Хандел у 82. и Лучић у 87. минуту за Црвену звезду, а Џаспер у 63. минуту за Железничар.

Жути картони: Хандел, Елшник (Црвена звезда).

Црвена звезда: Матеус, Сеол, Учена, Родригао, Тикнизјан (од 65. Радоњић), Костов, Хaндел, Зарић (од 65. Авдић), Катаи (од 73. Елшник), Иванић (од 79. Лучић), Арнаутовић (од 65. Дуарте).

Резерве: Глазер, Станковић, Авдић, Лековић, Шљивић, Бађо, Елшник, Лучић, Радоњић, Бабика, Дуарте.

Железничар: Поповић, Јусиф (од 60. Конатар), Миликић, Косановић (од 60. Зечевић), Ђуричић, Кнежевић (од 60. Пиргић), Иванов (од 73. Гргић), Куљанин (од 73. Цветковић), Милосављевић, Џаспер, Карикари.

Резерве: Лукић, Борковић, Конатар, Зечевић, Видојевић, Гргић, Цветковић, Пиргић, Тегелтија, Јевремовић, Митровић.

Жустро је почела утакмицу Црвена звезда, те је пребацила тежиште игре од првог судијског звиждука пред гол Железничара. У другом минуту је центаршут Иванића са левог бока у корнер преусмерио голман гостујућег тима. Ударац из угла је извео Хандел, а Арнаутовић је покушао главом, али је добром интервенцијом гостујући чувар мреже спречио промену резултата.

Већ у трећем минуту је сјајно Тикнизјан "намирисао" грешку противничког дефанзивца у шеснаестерцу, те је потом прошао до петерца и повратним додавањем проиграо Александра Катаија, који је прецизно пласирао лопту у небрањени део мреже са 12 метара и донео црвено-белима заслужено вођство.

Играо се 18. минут када је Тикнизјан проиграо Иванића, који је финтом избацио противника у шеснаестерцу, а потом је и фаулиран, а главни арбитар је досудио једанаестерац. Са беле тачке је био прецизан Александар Катаи, који је други пут на утакмици затресао мрежу Железничара.

Изабраници Владана Милојевића су стварали прилике и после другог постигнутог гола. Ипак, трећи погодак који је постигао Иванић у 25. минуту је поништен због недозвољене позиције.

У 40. минуту је Арнаутовић несебично одложио лопту до Александра Катаија, а Магико је у трку предриблао дефанзивце Железничара, те је комплетирао хет-трик ударцем на празан гол из непосредне близине.

Само три минута касније је поново Арнаутовић асистирао, а егзекутор акције је био Мирко Иванић, који је шутирао из казненог простора, веома прецизно погодио и увећао предност наше екипе.

Комбиновали су Иванић и Катаи у 52. минуту, када је Звездин капитен шутирао из тешке позиције у даљи угао, али је Поповић успео да интервенише. Одлично је испратио акцију нашег тима Сеол и одмах након одбране чувара мреже Железничара, успео да центрира. Ударац главом је упутио Александар Катаи, међутим на правом месту је био Поповић. Пет минута касније се након сјајног лоб паса Иванића у прилици нашао Арнаутовић, који је после мајсторског пријема шутирао испред гостујућег чувара мреже, али је резултат остао непромењен.

Гости из Панчева су стигли до гола у 63. минуту меча преко Џаспера.

Лоша реакције гостујуће одбране је утицала на то да у 71. минуту лопта стигле до Немање Радоњића на 10 метара од гола Железничара, а брзоноги фудбалер је после сјајног лажњака шутирао и погодио под пречку.

У 82. минуту је до првенца стигао Томас Хандел, пласиравши лопту са пет метара у мрежу панчевачке екипе после центаршута Радоњића са десног бока. Коначан резултат меча је поставио Владимир Лучић у 87. минуту, када је након центаршута Авдића успео да прихвати лопту, а затим и да шутира, те погоди даљи угао гола Поповића.

Тагови
No items found.
No items found.

повезане вести

No items found.
No items found.

ТЕЛЕФОН ЦЕО - ЦРВЕНО-БЕО

СКИНИ НОВУ АПЛИКАЦИЈУ