Zvezdani momenti - Sećanje na jedini dvomeč protiv Šveđana

19.1.2026
16:50
No items found.

Fudbaleri Crvene zvezde će u četvrtak 22. januara od 18 časova i 45 minuta gostovati ekipi Malmea u okviru sedmog kola ligaške faze Lige Evrope. Biće to tek treći meč našeg kluba sa Šveđanima, budući da se Zvezda do sada sastala samo sa Norčepingom.

Crveno -beli su jedini dvomeč sa švedskom ekipom odigrali u sezoni 1957/58 u Kupu evropskih šampiona, a protivnik našem timu je bio Norčeping. Do tog dvomeča Zvezda je stigla nakon što je bila bolja od Didelanža sa 0:5 u Luksemburgu i 9:1 u Beogradu.

Nakon toga usledio je dvomeč sa ekipom iz Švedske. Prvi meč odigran je u Norčepingu i završen je rezultatom 2:2, a golove za Crvenu zvezdu postigli su Ivan Toplak i Bora Kostić. Revanš susret u Beogradu doneo je nezaboravan preokret. Gosti iz Švedske poveli su u 16. minutu pogotkom Bakmana, a rezultat se nije menjao sve do same završnice meča. Tada je na scenu stupio Ljubiša Spajić, koji je u 75. minutu izjednačio, da bi samo 13 minuta kasnije ponovo zatresao mrežu rivala i postavio konačnih 2:1, čime je Crvena zvezda izborila plasman u naredno kolo elitnog evropskog takmičenja.

Tagovi
No items found.
No items found.

povezane vesti

No items found.
No items found.

TELEFON CEO- CRVENO-BEO

SKINI NOVU APLIKACIJU