Omladinska selekcija Crvene zvezde je slavila u Subotici protiv Spartaka rezultatom 1:2 u šestom kolu nacionalnog prvenstva. Strelci u pobedi ekipe Nenada Milijaša bili su Davorin Tošić i Matej Gaštarov.
Spartak - Crvena zvezda 1:2 (1:0)
Stadion : "Gradski stadion u Subotici".
Sudija : Marko Gnjatović.
Strelci : Visdom u 30. minutu za Spartak, a Tošić u 55. i Gaštarov u 63. minutu za Crvenu zvezdu.
Žuti kartoni : Đurković, Visdom, Buganik (Spartak), Miletić, Đorđević, Kikić (Crvena zvezda).
Crveni karton : Ikečukvu (Spartak).
Spartak : Minić, Buganik, Ikečukvu, Guzina (od 85. Simonović), Mišković (od 65. Janjatović), Đurković (od 65. Mučenski), Vasilić (od 79. Hese), Bajić, Jovanović, Maksimović, Visdom (od 65. Činku).
Crvena zvezda : Dostanić, Ivković (od 37. Papović), Roganović, Stojanović, Ristovski, Miletić (od 46. Gaštarov), Tošić, Šarić, Štulić (od 46. Egenolor), Đorđević, Trač (od 46. Kikić (od 82. Mišić)).
Crveno -beli su prvu ozbiljnu priliku pred golom protivnika imali po isteku devetog minuta. Nakon prekida sa desnog boka se lopta odbila na suprotnu stranu, a potom ju je u šesnaesterac nakon centaršutom vratio Štulić. Glavom je šutirao Trač i umalo promašio okvir gola Spartaka. Pet minuta kasnije je driblinzima na desnom delu šesnaesterca Đorđević nanizao protivničke defanzivce, a potom je iskoristio priliku da centrira, ali je golman domaće ekipe izleteo i presekao potencijalnu asistenciju.
Igrao se 23. minut kada je štoper Crvene zvezde Stojanović preciznom loptom u prostor proigrao Tošića, koji je protrčao po levom krilu, nakon čega je Zvezdin vezni fudbaler šutirao, te poslao loptu tik pored desne stative. U 29. minutu je Štulić pokušao udarcem sa 18 metara, a lopta je ponovo umalo prošla pored stative.
Spartak je stigao do prednosti u 30. minutu golom Visdoma.
Čekala se prilika crveno-belih do 53. minuta kada se istakao rezervista Egenolor. Predriblao je Nigerijac odbranu Spartaka, kao i čuvara mreže, a potom je njegov udarac rukom odbranio Ikečukvu, koji je zaradio isključujući crveni karton, a izabranicima Nenada Milijaša je dodeljen kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Davorin Tošić, koji je preciznim udarcem doneo izjednačenje našim omladincima.
U 61. minutu je uporni Kikić stigao do poseda na levom boku, a potom je centrirao, što je presekao jedan od defanzivaca subotičke ekipe i umalo odbio loptu u svoju mrežu. Samo minut kasnije se Tošić našao pred golom domaćina, ali je novom intervencijom Minić sprečio promenu rezultata.
Igrao se 63. minut kada je fenomenalno centrirao Šarić i proigrao Mateja Gaštarova, koji je sa pet metara precizno glavom poslao loptu u mrežu Spartaka.
Nastavio je Šarić sa bravurama u 75. minutu. Tada je šutirao iz slobodnog udarca sa 19 metara i umalo doneo crveno-belima novi gol, ali je pogodio stativu. Rezultat je do poslednjeg sudijskog zvižduka ostao nepromenjen.
TELEFON CEO- CRVENO-BEO