Crvena zvezda je dominantno osvojila 32. titulu, ukupno četvrtu u nizu, o čemu svedoče brojni rekordi koji su srušeni, ali i statistički parametri koji apsolutno idu u korist našeg tima. Ipak , i u timu Dejana Stankovića je bilo pojedinaca koji su se izdvojili.
Milan Borjan je bio nezamenjiva „jedinica“ i ove sezone u domaćem šampionatu. On je branio na ukupno 32 utakmice i primio 18 pogodaka, a čak 17 puta je uspeo da sačuva u potpunosti svoju mrežu. Alternativa mu je bio pouzdani Zoran Popović koji je na šest mečeva primio dva pogotka i čak četiri puta uspeo da sačuva mrežu i time dokaže da Zvezda definitivno ima najbolji golmanski tandem u ligi.
Milan Gajić je kraj desne aut linije skupio 34 utakmice, uz dva gola i pet asistencija, čime je pokazao sposobnost da igra u oba pravca. Na drugoj strani je najčešće delovao Milan Rodić koji je odigrao 28 utakmica, postigao gol i zabeležio dve asistencije. Pouzdani univerzalac je i ove sezone bio Marko Gobeljić, koji je pokrivao poziciju i desnog i levog beka i zabeležio 26 utakmica uz dve asistencije.
Najstandardniji štoper bio je Radovan Pankov koji je odigrao 32 utakmice, postigao gol i zabeležio dve asistencije. Najčešće mu je parnjak bio Miloš Degenek koji je odigrao dva meča manje (30). Nemanja Milunović se definitivno izdvojio kao najefikasniji defanzivac i postigao četiri pogotka uz asistenciju na 22 meča, dok je talentovani Strahinja Eraković nastupio 13 puta.
Nezamenjiv ove sezone u veznom redu našeg tima bio je mladi Veljko Nikolić. Doživelo je Zvezdino dete potpunu afirmaciju i nastupilo 35 puta uz sedam pogodaka i dve asistencije. Isti broj mečeva odigrao je i Njegoš Petrović i uz to postigao pogodak i to onaj koji će sigurno konkurisati za jedan od najlepših u sezoni. Mirko Ivanić je nastupio 33 puta, postigao 16 golova i zabeležio 11 asistencija i u potpunosti obeležio ovosezonsku Superligu, kada je reč o našem timu. Često je u timu bio i Gelor Kanga, pa je nastupio 25 puta, upisao pet golova i 10 asistencija, kao i Seku Sanogo koji je na 21 meču postigao dva pogotka i jednom asistirao. Univerzalac Slavoljub Srnić koji je tokom zime po treći put zadužio crveno-beli dres, zabeležio je 15 nastupa uz tri asistencije, a dva puta zaigrao je Ričard Odada.
Kao bočni napadač, najčešće je u našem timu bio El Fardu Ben, dok je po drugoj strani napadao Željko Gavrić. Ben je na 28 mečeva, postigao 12 pogodaka uz četiri asistencije, dok je Gavrić odigrao utakmicu manje (27), upisao osam pogodaka i tri asistencije. Aleksandra Kataija je mučila povreda, inače bi sigurno zabeležio više nastupa, ali i ovo je bilo dovoljno, jer je na 22 meča postigao 13 golova uz sedam pasova pretvorenih u pogotke. Džoker sa klupe bio je Aleksa Vukanović koji je na 21 utakmici upisao dva pogotka uz isto toliko asistencija. Zimske akvizicije su polako uvođene u tim, pa je Filipo Falko na sedam utakmica upisao tri gola, dok je Aksel Bakajoko nastupio jednom.
Najefikasniji napadač kada govorimo o Crvenoj zvezdi u Superligi ove sezone bio je Milan Pavkov. On je na 24 meča postigao 12 pogodaka uz asistenciju, dok je Dijego Falćineli na 21 utakmici upisao devet golova. Šansu je dobijao i Nikola Krstović koji je jednom pogodio na deset mečeva.
Ove sezone je za naš tim nastupao i Srđan Spiridonović koji je u međuvremenu otišao na pozajmicu, i na 16 mečeva postigao tri gola i zabeležio četiri asistencije, ali i dvojac naših bisera koji je prebačen u Grafičar - Marko Lazetić (jedna utakmica), odnosno omladince - Andrija Radulović (šest utakmica). Uz njih, nastupali su i fudbaleri koji su napustili klub u potpunosti, to su: Ričmond Boaći (osam utakmica, dva gola i tri asistencije), Miloš Vulić (četiri utakmice i dva gola),Antonio Tomane (četiri utakmice, gol i asistencija), Branko Jovičić (dve utakmice).
Fudbaleri koji su imali najveću minutažu: Milan Borjan (2880), Veljko Nikolić (2602), Milan Gajić (2493), Radovan Pankov (2487), Mirko Ivanić (2405).
TELEFON CEO- CRVENO-BEO