Crvena zvezda je u svojoj istoriji dva puta bila u finalima evropskih takmičenja. Kup evropskih šampiona osvojila je 1991.godine pod vođstvom Ljupka Petrovića, a još jedanput bila je u finalu Kupa UEFA 1979.godine kada je trener bio Branko Stanković. Pored tih finala, još tri puta crveno-beli su bili u polufinalu evro-kupova. U sezoni 1974/75, naš tim je stigao do polufinala Kupa pobednika kupova.
Crveno -beli su te sezone predvođeni Milenkom Mihićem takmičenje startovali protiv PAOK-a. Poraz u Grčkoj od 1:0, nadoknađen je na „Marakani“ kada je naš tim slavio sa 1:0 u regularnom delu meča pogotkom Vladimira Petrovića u 58.minutu. U produžecima, naš tim je preko Dušana Savića dao još jedan gol u 109.minutu za konačnih 2:0 i prolaz u narednu rundu. Naredni protivnik bio je Avenir iz Luksemburga. Prvi meč u gostima naš tim je ubedljivo trijumfovao sa 6:1. Trostruki strelac bio je Miloš Šestić, dva je postigao Zoran Filipović, a jedan Radivoje Ratković. U revanšu nova goleada, a simpatični Luksemburža savladani su sa 5:1. Protivnika je dva puta matirao Radivoje Ratković, a po jednom Zoran Filipović, Miloš Šestić i Dušan Savić. A u četvrtfinalu istorijski dvomeč sa Real Madridom predvođenim Kamačom, Del Boskeom i Brajtnerom. Utakmica u Španiji završena je sa 2:0 u korist domaćina, a revanš u Beogradu crveno-beli su pred prepunom „Marakanom“ slavili sa 2:0. Strelci su bili Dragan Džajić u 35.minutu i golmana Ognjena Olje Petrovića u 55.minutu iz jedanaesterca. Kako se rezultat nije promenio ni nakon 120 minuta, pristupilo se izvođenju penala. Precizni sa bele tačke za Crvenu zvezdu bili su Mihalj Keri, Zoran Filipović, Petar Baralić, Dušan Savić, Ognjen Petrović, Slobodan Janković, dok je promašio Bratislav Đorđević. Za Real su pogodili Visente Del Boske, Ginter Necer, Agilar, Paul Brajtner i Rubinjan, dok su Benito i Santiljana bili neprecizni, i Zvezda se sa 6:5 plasirala u polufinale Kupa pobednika kupova.
Protivnik na korak od finala bio je Ferencvaroš. Susret u Mađarskoj 9.aprila 1975.godine, završen je porazom crveno-belih od 2:1, što je bio aktivan rezultat pred revanš, a jedini pogodak postigao je Dušan Savić u 56.minutu.
Trener Milenko Mihić izveo je sledeći sastav: O. Petrović, Radović, Keri, Jelikić, Baralić, Ratković (od 75. Šestić), Nikolić, Nikitović, V. Petrović, Sušić (od 80. Novković), Savić.
Revanš u Beogradu 23.aprila, ušao je zlatnim slovima u istoriju kluba. Oboren je rekord po broju navijača koji su tog dana prisustvovali na stadionu. Ukupno je bilo 110.000 gledalaca, što tu utakmicu čini najposećenijom svih vremena na teritoriji bivše Jugoslavije. Prodato je tačno 96.070 ulaznica, ali hroničari tog vremena ističu da se tražila karta više, da su ljudi plaćali basnoslovne sume za kartu i na kraju su gužve bile takve da je kroz kapije ušlo 15 hiljada ljidi više. Prema procenama tadašnjeg direktora stadiona Crvene zvezde Mileta Petrovića, utakmicu je posmatralo oko 110.000 ljudi. Mađari su poveli u 7.minutu, a naš tim preokrenuo golovima Kerija u 50. i Filipovića u 77.minutu. Kada su svi na stadionu očekivali produžetke, Ferencvaroš je izjednačio u 83.minutu iz jedanaesterca i otišao u finale.
Crvena zvezda – Ferencvaroš 2:2 (0:1)
Stadion : "FK Crvena zvezda".
Gledalaca : 110.000.
Strelci : Keri u 50. i Filipović u 77. za Crvenu zvezdu, a Pustaji u 7. i Međeši uj 83. minutu iz penala za Ferencvaroš.
Sudija : Valter Ešviler (SR Nemačka).
Crveni karton: Balint (Ferencvaroš) u 70. minutu.
Crvena zvezda: O. Petrović, Đorđević, Nikitović, Radović, Keri, Baralić, S. Janković, Antonijević (od 37. Filipović), Savić, Petrović, Šestić.
Ferencvaroš : Geci, Međeši, Martoš (od 89. Kelemen), Balint, Rab, Onhaus (od 53. Takač), Muha, Juhas, Mate, Mađar, Pustai.
TELEFON CEO- CRVENO-BEO