Omladinci Crvene zvezde ostvarili su istorijski uspeh i plasirali se među 16 najboljih juniorskih timova u Evropi eliminisavši Šerif posle boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:2), a u narednoj rundi čeka ih izazov u vidu danskog Midtjilanda. Glavni trener Omladinske škole Nikola Jelić ističe da je klubu i dalje prioritet formiranje igrača za prvi tim, ali da uz to juniori beleže fenomenalne rezultate.
- Nema lakih protivnika u ovoj fazi takmičenja. Pokazali smo u grupnoj fazi da možemo da igramo sa svakim protivnikom, nezavisno od imena, rejtinga i zemlje iz koje dolazi. Specifična je situacija jer se u većini zemalja igra prvenstvo, dok je kod nas pauza. Moramo da obratimo pažnju na svaki detalj, a to je upravo ono što Đorđević zajedno sa stručnim štabom radi. Fokusiraćemo se na našu igru i naš kvalitet i nadam se da ćemo uz podršku navijača uspeti da se plasiramo u drugi krug - kaže Jelić.
Ulazak u 16 najboljih omladinskih selekcija u Evropi naglašava kao veliko dostignuće.
- Veliki uspeh za nas. Utisci su se malo slegli, pa sad realnije možemo da sagledamo stvari. Dobro smo odigrali protiv Šerifa i bila bi šteta da nismo prošli u osminu finala. Nismo postigli gol do penala, iako smo zaslužili, ali smo zahvaljujući znanju i sreći prošli dalje. Nametnuli smo naš stil igre, dobro smo ih analizirali i sve to može da se vidi i kroz statistiku. Bez obzira na sve, mi imamo put od kog ne odustajemo i današnji dan ne bi bio ništa drugačiji sve i da smo ispali i završili takmičenje u Ligi šampiona za mlade.
Otkriva Jelić koliko je teško bilo skautirati prvaka Moldavije.
- Odradili smo odličan skauting i iznenadili sve u Moldaviji. Bilo je vrlo teško analizirati Šerif, jer su oni blokirali sve utakmice na internet platformama. Međutim , mi smo poznati kao snalažljiv narod, tako da smo uspeli putem naših kanala da obezbedimo sve njihove utakmice iz Evrope i prvenstva i odradimo sjajan posao. Zahvalio bih se svima kojim su nam pomogli.
Vera u decu je ključna stvar, a naši omladinci su imali podršku svih struktura u klubu, čak i kada nije sve bilo sjajno.
- Verovali smo u ovu decu i kada su imali probleme sa adaptacijom i privikavanjem na Crvenu zvezdu. I tada smo znali da imaju kvalitet. Kada su izgubili od Totenhema u Londonu, ni tada nismo počeli da sumnjamo u njih. Za ove uspehe zaslužni su svi u stručnom štabu, kao i Mladenović i Cvjetićanin. Mi smo i prošle sezone dobro igrali, ali smo osvojili samo bod. Ove sezone smo bogatiji za to iskustvo i to se vidi na terenu. Pokazali su dečaci od čega su satkani, imaju karakter pobednika i uverili sve da su budućnost Crvene zvezde
O fudbalskom znanju naših talenata rođenih 2001. i 2002. godine je sve poznato, ali sve više pohvala stiže i o njihovim ljudskim kvalitetima.
- Fudbalski kvaliteti su neosporni. Međutim, istakao bih jedan detalj posle utakmice sa Šerifom, kada nam je delegat prišao i čestitao. Dečaci su posle meča očistili čitavu svlačionicu i tako pokazali pre svega dobro vaspitanje koje nose iz Crvene zvezde - podvukao je Jelić.
TELEFON CEO- CRVENO-BEO