Borjan sa Pižonom na vrhu

10.12.2020
12:31
No items found.

Utakmica protiv Slovana u Liberecu bila je 50. u evropskim takmičenjima za našeg kapitena Milana Borjana čime se na vrhu liste izjednačio sa Vladimirom Petrovićem Pižonom.

Rekord koji je bio na snazi četiri decenije - u sinoćnem meču sa Slovanom je izjednačen, sa tendencijom da na proleće bude i oboren, s obzirom na to da je Crvena zvezde „prezimila u Evropi“. Borjan je stao „rame uz rame“ sa Pižonom i odigrao 50. evropski meč u dresu sa klubom koji nosi u srcu i čiju kapitensku traku nosi oko ruke.

- Neverovatna je čast biti "rame uz rame" sa takvom legendom kao što je Vladimir Petrović. Želim da se zahvalim rukovodstvu, stručnom štabu i navijačima na svemu. Ne mogu da opišem koliko se počastvovano osećam - rekao je Borjan posle meča sa Slovanom.

Interesantno je da Borjan nije propustio nijednu evropsku utakmicu od kada je došao u Crvenu zvezdu, što se dogodilo 24. jula 2017. godine kada je zvanično promovisan kao novo pojačanje našeg kluba. Od samog starta, učvrstio se na mestu „ jedinice“, postao miljenik Zvezdinih navijača, odigrao više od 150 utakmica u svim takmičenjima, od toga 50 evropsih mečeva, čime je izjednačio rekord koji je dugo bio nedodirljiv.

Tagovi
No items found.
No items found.

povezane vesti

No items found.
No items found.

TELEFON CEO- CRVENO-BEO

SKINI NOVU APLIKACIJU

Google play store iconApp store icon