29.06.2013

Fudbaleri Crvene zvezde igraju na pripremama u Sloveniji drugi kontrolni meč. Nakon pobede nad Krkom, večerašnji rival izabranika Slaviše Stojanovića je tim Domžala iz istoimenog mesta.

Domzale - Crvena zvezda

Novi šef struke crveno-belih na teren je izveo skoro potpuno drugačiji tim u odnosu na meč koji je igran u sredu.
Na golu će stajati Bajković, bekove igraju Vešović i Mijailović, dok će tandem centralnih bekova činiti Krneta i Marinković. Milijašu i Mijailoviću dodeljena je uloga defanzivnih vezista. Po krilnim pozicijama napadaće Kasalica i Mladenović, dok će najistureniji biti Rakić i Mihajlović. Nema dileme da će ovo biti dobra provera za najtrofejniji srpski klub jer današnji rival za nekoliko dana igra susret kvalifikacija za Ligu Evrope.

Domžale: Balažić, Valkovec, Skubic, Dobrovoljec, Vancaš, Parker, Balokog, Draksler, Tirc, Zec, Miki.
Crvena zvezda: Bajković, Vešović, Krneta, Marinković, Mijailović, Milijaš, Milivojević, Kasalica, Mladenović, Rakić, Mihajlović.
Rezerve: Vesić, Lazić, Dauda, Đorđević, Ahčin, Mirić, Đuričković, Savićević, Jovanović

U nastavku možete pratiti tok meča.

2' Prvo uzbuđenje na stadionu Športni park. Draksler je šutirao ka Bajkoviću, lopta je nezgodno odskočila ali je naš čuvar mreže uspeo ramenom da sačuva svoj gol.

3' GOOOOL! Odličan prodor i centaršut Kasalice sa desne strane na drugu stativu gde odlično skače Mihajlović i donosi prednost svom timu.

11' Nakon gola crveno-belih igra se na sredini terena bez prilika.

15' Naš tim deluje mnogo konkretnije u odnosu na domaćina. U međuvremenu u solidnim prilikama su se našli Rakić i Mihajlović, ali je u oba slučaja pomoćni sudija procenio da se radi o nedozvoljenoj poziciji.

17' Odličan dupli pas odigrali su Mijailović i Milijaš po levoj strani, izbacili kompletnu odbranu Domžala iz igre, međutim povratni pas levog beka završio je iza leđa Zvezdinih napadača Rakića i Mihajlovića.

20' Slobodan udarac za bezopasne domaćine. Lopta pogađa živi zid.

24' Gotovo u jednom minutu dve prilike za debitanta Đorđa Rakića. Prvo je agilni Kasalica uputio centaršut na 10 metara od gola domaćih, ali se Rakić slabo snašao za razliku od sledećeg napada kada je na ubacivanje Mladenovića sa leve strane uhvatio volej ali je lopta otišla preko gola.

26' Na ovoj utakmici ofanzivni Mladenović pao je u petercu Domžala, tražio jedanaesterac, ali je sudija Toševski pokazao da se igra nastavi.

30' Itekako se u igri Crvene zvezde primećuje iskustvo Mijailovića i Rakića koji pokazuju da se na njih može ozbiljno računati. Naši igrači dobro stoje na terenu i vidljive su akcije i kretnje koje je trener Stojanović uigravao na treninzima.

31' Slobodan udarac sa 25 metara izveo je Milijaš. Odlično je tukao, ali je lopta prohujala pored stative.

32' Na povredu se požalio Kasalica, ali nakon kraće pauze vratio se u igru.

37' Period mirnije igre. Naš tim i dalje dominira na terenu.

45' Kraj prvog poluvremena
Potpuna dominacija crveno-belih nad ekipom Domžala. Podsetimo, prošle godine u istoj fazi pripremnog perioda dva tima igrala su bez golova. U nastavku možemo očekivati da i rezervisti dobiju priliku da se nametnu treneru Stojanoviću.

Domzale - Crvena zvezda 2
Na početku drugog dela trener Slaviša Stojanović izvršio je dve izmene. Na golu umesto Bajkovića sada je Vesić, a umesto Mijailovića ušao je Mirić i zauzeo poziciju levog krila, dok se Mladenović vratio u defanzivnu liniju.

50' Miran početak nastavka. Kaslica i Mirić su promenili strane.

52' Koliko su Milijaš i drugovi nadmoćni govori i to što je udarac Vuka sa 20 metara ka golu Vesića za sada najbolja šansa domaćih.

57' Još dve izmene, obe u napadu. Izašli su Rakić i Mihajlović, a ulaze Dauda i Đorđević.

60' U odnosu na prvi deo, pao je ritam utakmice.

67' Primetno je da naši fudbaleri još uvek nemaju snage za svih 90 minuta jakog ritma, međutim i pored toga sigurno čuvaju prednost.

70' Nove promene. Savićević i Lazić zamenili su Milijaša i Vešovića. Pre nego što je napustio teren Vešović je napravio nekoliko odličnih intervencija u odbrani, a nakon toga istrčao sprint preko pola terena, centrirao, ali Dauda nije uspeo da primiri upotrebljivu loptu crnogorskog reprezentativca.

75' U nedostatku uzbuđenja informacija da i na ovom meču, kao i na prethodnom protiv Krke, štoperski tandem Krneta - Marinković deluje veoma sigurno i ne dozvoljava domaćinima da stvore ugroze Vesićev gol.

77' Izlaskom Milijaša kapitensku traku preuzeo je Filip Kasalica.

78' GOOOOL! Odličan prodor mladog Đorđevića koji je sa igračem na leđima uspeo da uposli Kasalicu koji sa pet metara po drugi put pogađa mrežu golmana Balažiča.

80' Nova prilika za Zvezdu, ali Dauda je ponovo izblokiran.

81' Sada je već izvesno da su crveno-beli blizu nove pobede na pripremama.

87' Umesto odličnog Luke Milivojevića na terenu je Ahčin. I na ovom susretu Crvena zvezda ima podršku svojih navijača.
Više nego dobra partija crveno-belih, naročito u prvom poluvremenu. Mladi Mihajlović je još jednom pokazao da je majstor za golove na pripremama. Nadamo se da će tako nastaviti i u prvenstvu i Ligi Evrope. Raduje brzo upijanje određenih zahteva koje od svojih izabranika traži trener Stojanović. Za tri dana sledi nova provera pred povratak u Beograd, a rival je ukrajinski Iličovec.