Jelen Superliga 2013/2014 / 2.kolo / Datum: 17.08.2013 / Vreme: 18:00

Proslava gola

Stadion: Crvene zvezde
Gledalaca: 11.800
Sudija: Milorad Mažić (Vrbas)
Strelci: Ninković u 31. i 45. minutu za Crvenu zvezdu, a Gogić u 82. minutu za Jagodinu.

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Vešović, Lazić, Krneta, Mladenović, Kovačević, Pečnik, Ninković, Milijaš, Dauda, Onjilo.
Rezerve: Vesić, Mijailović, Omega, Mirić, Savićević, Kasalica, Mrđa.

JAGODINA: Rajković, Dukić, El Monir, Živanović, Tomić, Arsenijević, Damjanović, Cetković, Ranđelović, Đurić, Stojanović.
Rezerve: Đuričić, Ilić, Milinković, Projić, Gogić, Lepović, Šušnjar.

Trener Stojanović odlučio se za formaciju sa dva napadača, pa su od starta Dauda i Onjilo bili najistureniji. U samom finišu zaigrao je i Dragan Mrđa i ostavio je dobar utisak.

Od samog starta susreta koji je kasnio pet minuta u znak borbe protiv lošeg rada Fudbalskog saveza Srbije na čelu sa predsednikom Tomislavom Karadžićem, izabranici Slaviše Stojanovića jurnuli su ka golu Jagodine, rešeni da se brzo iskupe navijačima zbog poraza u prvom kolu. U prvih pet minuta kapiten Milijaš izveo je dva opasna prekida nakon faulova na agilnom Vešoviću. Odličnu akciju izveli su i Onjilo i Dauda, međutim udarac pojačanja iz Ivanjice bio je izblokiran. Nastavili su crveno-beli sa atacima, udarac iz ugla uputio je Milijaš, lopta se odbila do Ninkovića čiji šut sa gol linije izbacuje defanzivac gostiju.

Najzvučnije pojačanje najtrofejnijeg srpskog kluba time je najavio simultanku sa "ćuranima" u prvih 45 minuta. Prvo je na isteku pola časa igre Vešović povukao u sredinu, prošao tri čuvara, uputio pas u sredinu, Onjilo je zakasnio za delić sekunde, ali Ninković nije. Namestio se i sa desetak metara matirao golmana Rajkovića. Omladinski prvak Evrope još jednom je po loptu morao u mrežu u poslednjem minutu prvog dela. Prethodno je sudija Mažić prekinuo meč na pet minuta zbog transparenta na severnoj tribini "Sudijska organizacija - kriminalna formacija". A onda, jednu dubinsku loptu Nine prima na grudi, štopere Jagodine šalje u jednu, on se okreće na drugu stranu i rutinski postiže drugi gol i dupliranje prednosti pred odlazak na petnaesto-minutni odmor.

U nastavku meča crveno-beli su pokazali slabosti na planu fizičke spreme, ali su i pored toga imali dosta prilika, naročito u završnici duela. U 70. minutu gosti su zapretili sa dva udarca glavom, ali su stativa, odnosno prečka i Bajković uspeli da zaštite gol. u 78. minutu Dauda je lepo prošao po desnoj strani centrirao na peterac, ali su Jagodinci dobro reagovali. Deset minuta pre kraja Gogić je ipak najavio dramu u finišu. Na jedan centaršut loše je odreagovala kompletna zadnja linija Zvezdinog tima, što je iskoristio Gogić i ispred Bajkovića smanjio na 2:1. Ipak, do kraja susreta "ćurani" nisu uspeli da priprete. Na drugoj strani Mrđa dva puta i Ninković nisu uspeli da pretvorte odlične situacije u pogodak.

Sledeći meč fudbaleri Crvene zvezde igraju u Kruševcu 24. avgusta protiv ekipe Napretka.

Jelen Superliga 2013/2014 / 2.kolo / Datum: 17.08.2013 / Vreme: 18:00 / Broj gledalaca: 11,800

Crvena zvezda Jagodina 2 : 1 (2: 0)