Терен: хотела „Калсита“.
Гледалаца: 50.
Судија: Анатлолиј Абдула (Украјина).
Стрелац: 1:0 Александар Јевтић у 56. минуту.
Црвена звезда : Павловић, Ђорђевић, Микић, Савић, С. Рељић, Николић, Мугоша, Каду, Лазовић, Јевтић и Перовић.
Играли су још : Бајковић, М. Рељић и Јеремић.
Славија : Дујковић, Милинковић, Беновић, Регоје, Станковић, Радоња, Перишић, Тодоровић, Оглећевац, Радовановић и Пушара.
Дуел два српска клуба, једног из Београда другог из Сарајева припао је искуснијем и ипак бољем. Црвена звезда је после јучерашње победе над бугарским Литексом успела да савлада и Славију из Источног Сарајева минималним резултатом, голом Александра Јевтића.
Владимир Петровић је мало „промешао карте" и шансу указао играчима који против Литекса нису играли или су имали мању минутажу. Тако су Микић и Савић чинили штоперски тандем, Рељић је био на левом беку, а Бојан Ђорђевић на десном. На средини терена играли су Николић, Каду, Мугоша и Лазовић док је нападачки тандем био стандардан - Перовић и Јевтић.
Петровић је највише савета и критика током меча имао за младог Лазовића, од кога се и највише очекује у тиму Звезде. Ипак, надмоћ на папиру наши орвотимци нису претворили у голове или изразите шансе. Углавном се играло између два шеснаестерца, Славија се успешно бранила и изразитих прилика није било током првих 45 минута.
Друго полувреме је Јевтић отворио голом у 56. минуту. Добио је лопту од Кадуа на ивици казненог простора, ушао је ка голу и искоса десно са 13 метара погодио супротан угао гола Славије.
Пет минута касније и Јеремић може до гола, али после акције Мугоше и Милоша рељића по десној страни, Јеремић лоше шутира са седам метара, само у гол-аут.
У 77. минуту и Николић је опробао ударац, али са 16 метара је шутирао тик поред десне стативе.
Славија је најбољу прилику имала у 81. минуту, али Одовић са пет метара главом шутира поред гола. Црвена звезда већ у понедељак 15. фебруара игра нови меч у Анталији. Противник је пољски Лех и то ће сигурно бити најјача провера у досадашњем делу припрема. Петровић че на терен извести вероватно најприближнији тим ономе од кога се очекују бодови 27. фебруара против Јагодине. Меч почиње у 16,30 по српском времену.
Повратак фудбалера Црвене звезде за Београд је у уторак 16. фебруара у вечерњим сатима.
Прикажи још