Приводи се крају први део припрема ФК Црвена звезда на Похорју, изнад Марибора и Милан Вилотић сматра да је испуњавање плана Ратка Достанића прошло одлично.
- Мислим да смо радили онако како треба и како се од нас очекује. Огромна је жеља сваког појединца и сви су дали максимум. Јесте било тешко, али то нам је у опису посла и нема много кукања или хваљења. Овакав дрил је апсолутно потребан да бисмо били спремни кад почне борба за бодове - каже Вилотић.
И време је послужило црвено-беле. Није било кише, само сунца и топлог времена.
- Чули смо да су у Београду олује и велика киша. Зато је боље што смо овде. Посебно је добро време било првих седам дана, а сада је чак и вруће.
Вруће је и у Атини. Високе температуре додатно подгрева Олимпијакос интересовањем за Вилотића. Стандардни штопер нашег тима каже да је Звезда све рекла по том питању.
- Ја сам и пре годину дана кад сам долазио рекао да желим да оставим траг на Маракани и да напредујем. Та фаза и даље траје. Не знам ништа конкретно о понуди Олимпијакоса, али знам да је Звезда рекла „НЕ". Мислим да је то довољно, јер клуб се пита све и он одлучује. Играч сам Звезде и занима ме само њен дрес - каже Вилотић.